Płaszcze Damskie

Dlaczego warto zawsze wyglądać dobrze?

Spotykając dawno niewidzianych znajomych najczęściej mówimy im, że dobrze wyglądają. Co jednak sprawia, że jedni wyglądają dobrze, a inni nie? Czy dobry wygląd wiąże się tylko z modowymi trendami, czy może to coś więcej niż markowe ubrania?

Czy wygląd naprawdę jest taki ważny?

Patrząc na rozwój branży modowej i coraz większą popularność programów typu fashion, pojawia się pytanie, czy naprawdę wygląd jest taki ważny, czy to tylko samonapędzająca się maszyna marketingowa.

Przypomniała mi się moja pierwsza rozmowa o pracę. Stanowisko wymarzone dla mnie, wymagania zgodne w stu procentach z moimi kwalifikacjami. Zaproszono mnie na rozmowę z marszu, bez uprzedzenia. Gdy bankowi rekruterzy zobaczyli mnie w rozciągniętej bluzie i wytartych spodniach, nie zwracali już uwagi na moje odpowiedzi, wykształcenie, a nawet kwalifikacje. Ocenili mnie na wejściu. Mimo obietnic, nie oddzwonili.

Tak, wygląd jest bardzo ważny w codziennym życiu. Naukowcy twierdzą, że wystarczy 11
sekund by wyrobić sobie zdanie o nowo poznanym człowieku. Oceniani jesteśmy na każdym kroku – przez rodzinę, znajomych, współpracowników, obcych ludzi w tramwaju.
Wchodząc do klubu bramkarz taksuje nas spojrzeniem i ocenia, czy pasujemy do danego lokalu. Idąc do teatru, szatniarka zerka, czy nasza kreacja jest odpowiednia. Wchodząc do kasyna krupierzy oceniają czy jesteśmy wypłacalni i czy nadajemy się do takiego miejsca.
Sekretem dobrego wyglądu jest odpowiednia znajomość dress code’u. A ten jest bardzo zróżnicowany w zależności od sytuacji.

Wygląd dopasowany do okoliczności

Patrząc na gwiazdy szklanego ekranu na czerwonym dywanie często podziwiamy ich kreacje, styl, makijaż. A teraz wyobraź sobie Scarlett Johansson idącą w swojej oscarowej kreacji do warzywniaka po ziemniaki. Brzmi groteskowo, prawda? Sekret dobrego wyglądu to umiejętność dopasowania go do okoliczności.

Idąc na siłownię, spacer z psem, czy wspólnego grilla z przyjaciółmi ubierzesz się inaczej niż na ślub przyjaciółki, czy premierę spektaklu w teatrze. Wejście w dresie do opery będzie ogromnym nietaktem, ale podczas meczu piłki nożnej nikogo taki wygląd już nie zdziwi.
Są to oczywiste przykłady. Czy jednak jesteś w stanie zawsze dopasować dress code do danej sytuacji?

Nie wiem jak wam, ale mi bardzo często zdarza się być w kilku miejscach w ciągu dnia, bez możliwości zmiany kreacji. Rano idę do pracy, później na zakupy, do kawiarni ze znajomymi, a wieczorem na spotkanie biznesowe lub spontaniczną kolację w restauracji. Jak uniknąć niezręcznych sytuacji i nie poczuć się jak jedyna osoba w przebraniu królika na balu maturalnym?

Przede wszystkim, gdy nie wiesz co przyniesie dzień, staraj się na co dzień wyglądać naturalnie i neutralnie. Delikatny makijaż, stonowane kolory. Warto mieć też przy sobie kilka dodatków, którymi w kilka sekund zmienisz swoją stylizację i dopasujesz do sytuacji.

Nie oznacza to, że powinieneś chodzić w szarym uniformie (choć jeśli wyglądasz w nim dobrze i dobrze się czujesz to czemu nie?). Własny styl jest bardzo pożądany. Wyraża on Twój charakter, nastrój, emocje. I nikt nie każe Ci z niego rezygnować. Baw się stylizacjami, eksperymentuj z modą i wyrażaj siebie! Oczywiście – wszystko w granicach rozsądku i szeroko pojętego wyczucia smaku. Wyglądaj świetnie w każdej sytuacji, bo nigdy nie wiesz, co wydarzy się za chwilę!

3 Jun 2020